Ученици наше школе били су гости емисије „Шареница“ која се емитује сваког викенда на РТС - у. Они су у пратњи директора Видосава Коларевића, наставнице Зорице Стефановић и педагога Светлане Николић посетили студио РТС - на Кошутњаку у петак, 16. новембра 2018. године.

Уредници емисије су нас врло љубазно дочекали и са одушевљењем поздравили све наше ученике. Они су све време пратили снимање емисије тако да су се могли упознати са начином уређивања једног ТВ формата. Током снимања могли да чују пуно нових информација о народним обичајима, исхрани, здрављу, песми и игри. Упознали су нове другаре и многе познате личности. Од спортске радње „Планета“ су на поклон добили зимске јакне које су ум уручене у студију, а које ће им пуно значити јер временски услови у нашим крајевима зими могу бити сурови. Деца су, отим тога, добила многе поклоне, играчке, новогодишњи накит, сликовнице, слаткише што их је додатно обрадовало. Водитељи емисије су похвалили начин на који наша школа, пре свега, директор школе, пружају помоћ и подршку ученицима. Посебно су истакли чињеницу да директор вози и ученике и наставнике и тако омогућава да сви они стигну из удаљених и забачених крајева и да настава почне на време. Директор школе се захвалио на позиву и истакао како је љубав према деци и послу главни покретач што, поред свог позива, дневно пређе преко 140 км.