Дан Бајкалског језера обележава се сваке године у септембру месецу широм Русије. Ученици ОШ „Милан Вучићевић – Зверац“су, према плану и програму, на часовима руског језика, учествовали у обележавању овог празника.

Циљ часова је био упознавање ученика са географијом и природним ресурсима Русије, тачније, са Бајкалским језером, као и сагледавање Бајкала у културолошком смислу као једног од симбола Русије. Кроз интересантне активности ученици су усвојили најфреквентније речи и изразе ове области. Ученицима је понуђен разноврстан едукативни и креативни програм у виду радионица, предавања, и презентација.

Ученици су, користећи информационе технологије, проналазили неопходне податаке за припрему излагања, која су, уз помоћ наставника, на креативан начин презентовали. Делић лепоте „Језера суперлатива“, како га још називају у Русији, представили су  на паноу кабинета за стране језике.

Активности на часовима руског језика биле су усмерене на развој компетенција за целоживотно учење, међупредметних компетенција, комуникације и рада са подацима и информацијама.

Овакве радионице су одлично прихваћене од стране ученика јер популаришу језике, културу и развијају језичке вештине на креативан и интересантан начин.

„Славное море, священные воды,

Великий Байкал в самом сердце страны,

Сибири жемчужина, чудо природы,

Легенды и сказки тобой рождены!“

Наставник руског језика

Милица Раденковић