Поводом обележавања дечије недеље, у среду 9.октобра у ОШ „Милан Вучићевић- Зверац“ рализована је радионица под називом „ Дечија права и обавезе“. Радионицу су осмислиле и реализовале наставница енглеског језика- Бојана Мијатовић, наставница разредне наставе- Невенка Петровић и наставница географије- Милена Танасијевић.

У радионици су учествовали сви ученици од првог до осмог разреда. Ученици нижих разреда исписали су своје обавезе и залепили их на хамеру.

Ученици виших разреда изрезали су сличице које приказују дечија права, као и текст који одговара свакој сличици. Млађи ученици обојили су изрезане сличице, које су затим старији ученици повезали са одговарајућим текстом и излепили на хамеру. Укупно је било 40 дечијих права, али су само неколико приказали на хамеру.

Током реализације радионице, разговарали смо са ученицима на ову тему како би им је што више приближили.

Ученици су давали примере својих права и обавеза, а током ове радионице упознали су се и сазнали за нека нова права и обавезе која им до сада нису била позната.